Explainer video

Opowiedz swoją historię obrazem. Prosto, zwięźle
i skutecznie.

Czym jest explainer video?

Czym jest explainer video?

Mówiąc najprościej, to wideo którego zadaniem jest wyjaśnianie. Tego typu animacja stanowi idealną formę przedstawienia skomplikowanego tematu w angażujący, a zarazem prosty sposób, dzięki użyciu zwięzłego i przystępnego języka połączonego z atrakcyjnymi kreacjami.Często tego typu animacja nazywana jest kwintesencją skutecznego digital storytellingu, buduje ona bowiem angażującą narrację rozbierając, za pomocą zręcznych metafor i opisów, na czynniki pierwsze nawet najbardziej zaawansowane struktury. Jest to naturalny sposób skupienia pełnej uwagi odbiorców, którzy gubią się w skomplikowanych opisach.

Dzięki swojej uniwersalności explainer video świetnie sprawdzi się jako element komunikacji marketingowej praktycznie każdej branży. W szczególności takich, w których niezbędne jest wyjaśnienie mechaniki działania lub procesu - bankowości, IT i szeroko pojętych technologii i produkcji.

Dobrana do potrzeb forma

Prace koncepcyjne to najważniejszy etap w procesie tworzenia idealnego explainera. Razem z Tobą przeanalizujemy otoczenie biznesowe, precyzyjnie i dokładnie określimy grupy docelowe oraz miejsca dystrybucji. Te dwie ostatnie zmienne bowiem determinują nie tylko wkład merytoryczny, ale również środki wyrazu artystycznego, jakie zostaną użyte w animacji.


Zarówno forma - np. animacja 2D/3D lub motion design- jak i cała kreacja, począwszy od kolorystyki poprzez kreskę, dynamikę ruchu po udźwiękowienie, będą dopasowane indywidualnie do oczekiwań odbiorców oraz identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

Wybierając explainer video:

Wybierając explainer video:

 • Skutecznie przekażesz ważne informacje. To zdecydowanie szybszy sposób przekazania i bardziej zrozumiała forma niż prezentacje multimedialne, treści www czy też klasyczna ulotka.

 • Oszczędzisz czas, które do tej pory trzeba było poświęcić, aby dokładnie wytłumaczyć działanie Twojego produktu lub usługi.

 • Wzmocnisz świadomość swojej marki - produkujemy explainer video w kolorystyce i formie nawiązującej do stylu marki, nadając całości charakteru Twojej firmy.
 • Niektóre z naszych explainer videos

  Micromole - 3D Explainer Video Micromole - 3D Explainer Video
  SaveCart - Animacja 2D Explainer Video SaveCart - Animacja 2D Explainer Video
  Virtua - Animacja 2D Explainer Video Virtua - Animacja 2D Explainer Video
  Dhosting - animowany w 2D Explainer Video o mybox Dhosting - animowany w 2D Explainer Video o mybox
  Angloville - Explainer Video Angloville - Explainer Video
  Audiolink Technology - Explainer Video Audiolink Technology - Explainer Video
  Zobacz więcej naszych animacji