Explainer video

Opowiedz swój pomysł obrazem.

Czym jest explainer video?

Czym jest explainer video?

Animacje typu explainer video to idealna forma przedstawienia skomplikowanego tematu w angażujący, a zarazem prosty sposób, dzięki użyciu zwięzłego i przystępnego języka połączonego z atrakcyjnymi kreacjami. Najczęściej poruszanymi zagadnieniami są promocja produktu lub usługi bądź, przedstawienie działania systemu czy procesu.


W tego rodzaju filmie możemy posługiwać się przykładem, tworząc narrację ukazującą bohatera z problemem, który zastanawia się nad najlepszym rozwiązaniem. Produkt jest wtedy odpowiedzią na dany kłopot, a nawet jego najbardziej zaawansowana struktura zostaje rozebrana na czynniki pierwsze za pomocą zręcznych metafor i opisów. Jest to naturalny sposób skupienia pełnej uwagi odbiorców, którzy gubią się w skomplikowanych opisach i wariantach usług na stronach internetowych.

Zanim zaczniemy animować

Produkując explainer video analizujemy Twój biznes i grupę docelową Twoich usług. Dzięki temu każdy aspekt tworzonej animacji jest opracowywany z myślą o widzu, co pozwala na skuteczne dotarcie do jego świadomości.


Na etapie planowania explainera pamiętamy o tym, aby cała kreacja - kolorystyka, kreska, dynamika ruchu, udźwiękowienie – była dopasowana indywidualnie do oczekiwań odbiorców oraz identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

Zalety explainer video

Zalety explainer video

 • Szybkość przekazu informacji - w explainer video przekażesz znacznie więcej informacji w krótszym czasie niż w klasycznej reklamie telewizyjnej.

 • Bezkonkurencyjność - koszt stworzenia zwykłej reklamy wideo o podobnej jakości i przeznaczeniu oraz z obsadą, jest nieporównywalnie wyższy.

 • Dopasowany przekaz - tworząc animowanego bohatera dla odbiorców produktu, nadamy mu cechy przemawiające do wyobraźni i gustu tej grupy.

 • Branding - produkujemy explainer video w kolorystyce i formie nawiązującej do stylu marki, nadając całości charakter Twojej firmy.
 • Niektóre z naszych explainer videos

  Micromole - 3D Explainer Video Micromole - 3D Explainer Video
  SaveCart - Animacja 2D Explainer Video SaveCart - Animacja 2D Explainer Video
  Virtua - Animacja 2D Explainer Video Virtua - Animacja 2D Explainer Video
  Dhosting - animowany w 2D Explainer Video o mybox Dhosting - animowany w 2D Explainer Video o mybox
  Angloville - Explainer Video Angloville - Explainer Video
  Audiolink Technology - Explainer Video Audiolink Technology - Explainer Video