7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy tworzeniu wideo!

Video is the king – w 2019 roku hasło to potwierdzają nie tylko same agencje, ale też globalne badania preferencji odbiorców contentu internetowego. Wideo stało się nie tylko mocnym, a wręcz obowiązkowym punktem większości strategii oraz kampanii. Zanim jednak zdecydujemy się na produkcję, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by zainwestowane pieniądze nie zostały po prostu „przepalone”.

Choć dzisiejsza technologia pozwala już niemal każdemu nagrać prosty filmik, to przy produkcjach komercyjnych warto wziąć głęboki oddech i przyjrzeć się bliżej, czym jest wideo. W tym wypadku można obrać dwie ścieżki działania – spróbować zrobić to własnymi siłami i liczyć na tzw. „udasie” (ale bądźmy szczerzy - nie jesteśmy producentem od Beyonce, który komórką potrafił nagrać teledysk) lub też zaufać profesjonalistom. Koszty – oczywiście większe przy postawieniu na drugą opcję, ale zyskujemy za to coś o wiele cenniejszego: czas i spokojną głowę.

Decyzja podjęta? Świetnie! Zanim jednak nasz profesjonalista złapie za kamerę, czeka nas jeszcze chwila pracy. Poniższy proces przygotowawczy to absolutny must have, jeśli zależy nam na stworzeniu nie tylko jakościowego, ale i na tyle dobrego wideo, aby przyciągnął uwagę odbiorcy.

Wideo to świetne narzędzie, które w dzisiejszym świecie zdominowanym przez mobilną komunikację jest wręcz niezbędne w marketingu. Pamiętajmy jednak, że tylko dobrze przemyślane, właściwie przygotowane i perfekcyjnie zrealizowane ma szansę przynieść realne korzyści dla naszego biznesu. 

 

O autorze:

Marta Kindeusz, PR Manager Marta Kindeusz, PR Manager

Subskrybuj blog MU

Chcesz być zawsze na bieżąco z naszym blogiem? Podaj swój e-mail poniżej, a będziemy Cię informować o nowych wpisach (nie wysyłamy SPAMu).