Animacja Stop korupcji


Case Study

Informacje o animacji


Technika animacji: 2D

Czas trwania: po 33 sekundy

Scenariusze: Ministerstwo Obrony Narodowej

Ilustracje i animacja: MU Animation

Klient: Ministerstwo Obrony Narodowej

Obie animacje zostały zrealizowane na zlecenie Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach kampanii „Stop korupcji”. Celem filmików było pokazanie, że nieinformowanie o przypadkach korumpowania przedstawicieli służb ma negatywny wpływ na bezpieczeństwo państwa i obywateli. Animacja została skierowana do wszystkich, którzy spotykają się z przejawami korupcji, ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli służb mundurowych.


Koncepcja


Konwencja animacji miała być komiksowa, ale dostosowana do tematyki i scenariuszy, które otrzymaliśmy. Ważną rolę odgrywały detale postaci, elementy ubioru oraz pomieszczeń. Kolorystyka miała oddawać klimat poszczególnych scen, natomiast nasycenie kolorów miało stopniować emocje.


Stylistyka


W filmach, dzięki charakterystycznej i wymownej stylistyce, nie było lektora. Jest tylko podkład muzyczny i dźwięki charakterystyczne dla poszczególnych elementów filmu. Widz ma więc wrażenie, że ogląda film kryminalny, z dającym do myślenia zakończeniem. Celowo został wykorzystany styl noir, wywodzący się z kina gangsterskiego. To co jest charakterystyczne dla tego nurtu, to silne kontrasty, operowanie cieniami, ujęcia nocne.


Gotowe animacje


Skontaktuj się z nami


Lubimy realizować ciekawe projekty i znajdować nowe zastosowania dla naszych talentów.
Chcesz nas poznać? Zapraszamy!

Tu jesteśmy

MU Interactive Sp. z o.o.
ul. Lirowa 13
02-387 Warszawa